TÉMA Batole

Cvičení pro nejmenší

Thinkstockphotos.com
Hledáte pro své dítě pohybovou aktivitu? Chcete se svými dětmi aktivně a příjemně trávit volný čas? Možná máte doma malé batole a zároveň starší dítě, které nebylo přijato do mateřské školky. Dítě se doma nudí a vy na ně nemáte čas, protože skáčete kolem miminka. Rodinná centra a kroužky pro nejmenší vám mohou pomoci.

Cvičení prospívá dětem i maminkám

Rodinná centra specializující se na hlídání dětí, aktivní program a předškolní vzdělávání již vznikají ve všech větších i menších městech a jsou velkým přínosem nejen pro pracující rodiče. Centra nabízí mimo jiných, např. kreativních aktivit, také cvičení formou hry, za pomoci dětských říkadel a za plného zapojení maminek. Podobné aktivity a setkávání v rodinných centrech tak nabízí nejen zábavu a nové zážitky pro děti, ale i aktivní odpočinek maminkám na mateřské dovolené, které se tu mohou poznat s ostatními maminkami a podělit se o své názory a starosti.


Rozvíjet pohybovou aktivitu u malých dětí je důležité a zkušení lektoři tak proto přistupují k těmto činnostem tak, aby dítěti přinesly co největší prospěch. Za pomocí rodičů a jejich vedení ke správnému cvičení tak může být dosaženo i značného vlivu na správný tělesný vývoj dítěte. Stejně tak důležitá je i psychická pohoda a pozitivní naladění, kterých rodiče a děti při těchto společných chvílích dosáhnou. Výsledkem je tak zároveň i upevňování vztahu rodiče s dítětem.

Jak probíhají lekce cvičení pro nejmenší?

Cvičení obvykle probíhá jako soubor pohybových her, protahování, zpívání a říkadel, cvičení pro posílení svalových skupin, pro rovnováhu a prostorovou orientaci, u malých miminek bývají zahrnuty masáže k dosažení správného držení těla a pro správný rozvoj motoriky. Cvičení by mělo být maximálně půlhodinové, poté s přestávkou. Cvičí se také s pomůckami, např. s velkými sedacími míči, oblíbené jsou nejrůznější tanečky nebo také dětská jóga. Je důležité povzbuzovat děti k pohybu a probouzet v nich radost ze cvičení. Nikdy dítě do cvičení nenutíme. Je nutné je pozitivně naladit a motivovat, aby je cvičení skutečně bavilo a mohlo se na příští lekci těšit.

Co si vzít s sebou?

Vhodné, sportovní oblečení pro sebe i pro dítě, neslazený nápoj, malou deku či podložku na cvičení, vhodnou obuv. A nezapomeňte na dobrou náladu! Další požadavky a informace pro klienty získáte přímo na místě nebo na webových stránkách jednotlivých center.

Cvičení pro nejmenší patří do témat
  • Karla 20.05.2017 16:09:34

    Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte zkušenost s plavání pro děti, jak na to prci reagují a podle čeho kurz vybrat ?

  • John Smithk433 08.05.2016 18:34:09

    Very neat article post.Much thanks again. Much obliged. eckeecbgeaegadgb

  • John Smithf131 07.05.2016 08:46:24

    Hi, everything is going well here and ofcourse every one is sharing information, that's really fine, keep up writing. edeagddbebabebae


Batole patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Batole

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku