TÉMA Batole

Cvičení pro nejmenší

Thinkstockphotos.com
Hledáte pro své dítě pohybovou aktivitu? Chcete se svými dětmi aktivně a příjemně trávit volný čas? Možná máte doma malé batole a zároveň starší dítě, které nebylo přijato do mateřské školky. Dítě se doma nudí a vy na ně nemáte čas, protože skáčete kolem miminka. Rodinná centra a kroužky pro nejmenší vám mohou pomoci.

Cvičení prospívá dětem i maminkám

Rodinná centra specializující se na hlídání dětí, aktivní program a předškolní vzdělávání již vznikají ve všech větších i menších městech a jsou velkým přínosem nejen pro pracující rodiče. Centra nabízí mimo jiných, např. kreativních aktivit, také cvičení formou hry, za pomoci dětských říkadel a za plného zapojení maminek. Podobné aktivity a setkávání v rodinných centrech tak nabízí nejen zábavu a nové zážitky pro děti, ale i aktivní odpočinek maminkám na mateřské dovolené, které se tu mohou poznat s ostatními maminkami a podělit se o své názory a starosti.


Rozvíjet pohybovou aktivitu u malých dětí je důležité a zkušení lektoři tak proto přistupují k těmto činnostem tak, aby dítěti přinesly co největší prospěch. Za pomocí rodičů a jejich vedení ke správnému cvičení tak může být dosaženo i značného vlivu na správný tělesný vývoj dítěte. Stejně tak důležitá je i psychická pohoda a pozitivní naladění, kterých rodiče a děti při těchto společných chvílích dosáhnou. Výsledkem je tak zároveň i upevňování vztahu rodiče s dítětem.

Jak probíhají lekce cvičení pro nejmenší?

Cvičení obvykle probíhá jako soubor pohybových her, protahování, zpívání a říkadel, cvičení pro posílení svalových skupin, pro rovnováhu a prostorovou orientaci, u malých miminek bývají zahrnuty masáže k dosažení správného držení těla a pro správný rozvoj motoriky. Cvičení by mělo být maximálně půlhodinové, poté s přestávkou. Cvičí se také s pomůckami, např. s velkými sedacími míči, oblíbené jsou nejrůznější tanečky nebo také dětská jóga. Je důležité povzbuzovat děti k pohybu a probouzet v nich radost ze cvičení. Nikdy dítě do cvičení nenutíme. Je nutné je pozitivně naladit a motivovat, aby je cvičení skutečně bavilo a mohlo se na příští lekci těšit.

Co si vzít s sebou?

Vhodné, sportovní oblečení pro sebe i pro dítě, neslazený nápoj, malou deku či podložku na cvičení, vhodnou obuv. A nezapomeňte na dobrou náladu! Další požadavky a informace pro klienty získáte přímo na místě nebo na webových stránkách jednotlivých center.

Cvičení pro nejmenší patří do témat
 • Karla 20.05.2017 16:09:34

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli nemáte zkušenost s plavání pro děti, jak na to prci reagují a podle čeho kurz vybrat ?

 • John Smithk433 08.05.2016 18:34:09

  Very neat article post.Much thanks again. Much obliged. eckeecbgeaegadgb

 • John Smithf131 07.05.2016 08:46:24

  Hi, everything is going well here and ofcourse every one is sharing information, that's really fine, keep up writing. edeagddbebabebae


Batole patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Batole

Píšeme jinde
 • Gastromapa Lukáše Hejlíka zavítala do Luhačovic!

  Gastromapa Lukáše Hejlíka zavítala do Luhačovic!

  Čtyřchodové menu ve funkcionalistickém prostředí? Bílá čtvrť do Luhačovic nalákala i Gastromapu Lukáše Hejlíka. Přesně jde o jednu z funkcionalistických vil Bohuslava Fuchse z 30. let minulého století, kde se na prvorepublikovou tradici snaží navázat Restaurace Republika.

 • Recept na skotská vejce krok za krokem

  Recept na skotská vejce krok za krokem

  Skotská vejce jsou vejce obalená v mletém mase, strouhance a následně smažená či pečená v troubě. Někdo je zná pod označením pštrosí vejce. Dnes si je připravíme krok za krokem.Zdravě.cz na Facebooku